Dom I Ogród - Nowości w świecie Domu i Ogród: trendy na rok 2021!

W tym roku dominują naturalne materiały i kolory oraz prostota formy Oto kilka inspiracji dla tych, którzy chcą odświeżyć swoje wnętrza oraz przestrzeń zewnętrzną

Dom i ogród

Nowości w świecie Domu i Ogród" trendy na rok 2021!

Rok 2021 przynosi ze sobą wiele nowych trendów w dekorowaniu domów oraz aranżowaniu ogrodów. W tym roku dominują naturalne materiały i kolory oraz prostota formy. Oto kilka inspiracji dla tych, którzy chcą odświeżyć swoje wnętrza oraz przestrzeń zewnętrzną.

Naturalne materiały i kolory

W tym roku schodzi się z drogi sztucznych materiałów i nawracamy do natury. W modzie są meble i akcesoria wykonane z drewna, kamienia, ratanu czy wikliny. Ważne są też kolory- dominują odcienie beżu, jasnego brązu oraz zieleni. Pastelowe kolory również mają swoich zwolenników. Na przykład, pudrowy róż i błękit lub jasny żółty będą idealnym dodatkiem do pokoju dziecięcego.

Aby podkreślić minimalistyczny styl, wybierz meble o prostej formie i zrezygnuj z dodatkowych elementów. Do salonu świetnie pasują jasne kanapy i fotele z niskimi podłokietnikami oraz prostymi nogami. W sypialni, warto postawić na tapicerowane łóżko w jasnej tkaninie z łatwością dostosowującą się do wystroju całego pokoju.

Piękne ogrody

Dom i ogród idą ze sobą w parze, a jak wiemy ogród jest wizytówką właściciela domu. W tym roku modne są naturalne ogrody, które wyglądają jakby były samorzutnie stworzone przez przyrodę. Przykładem takiego trendu są ogrody dzikie. Charakteryzują się one większością roślinności z rodzimych obszarów. W ogrodach dzikich ważny jest luz i swoboda - rośliny sadzimy w takich miejscach, gdzie wydadzą się, że same się tam pojawiły. Bardzo istotna jest dbałość o różnorodność, czyli stosowanie różnych roślin, także pokrzyw i kwiatów łąkowych. Ogrody wild mogą być nieco chaotyczne, ale powinny sprawiać wrażenie harmonijnych i zintegrowanych z otoczeniem.

Innym interesującym trendem są ogrody japońskie. Charakteryzują się one zamiłowaniem do harmonii i równowagi. Pierwotnie powstawały one jako miejsca odpoczynku i medytacji, dlatego tak ważne są w nich wysokiej jakości materiały, takie jak kamień i drewno. Warto zwrócić uwagę na umiarem sadzenie roślin, poprzez użycie wysokiej jakości roślin japońskich, jak i rodzimych gatunków. W japońskim ogrodzie ważne są ścieżki i kamienne kładki, ale również wykorzystanie drewna i bambusa do tworzenia innych elementów architektonicznych.

Nowości w świecie Domu i Ogród przywołują na myśl różnorodne style które można osiągnąć za pomocą odpowiednich wyborów oraz projektów ogrodowych i wnętrzarskich. To właśnie one wpływają na to, że nasze domy i ogrody wyglądają estetycznie i jednocześnie odzwierciedlają nasz charakter. Czyż nie o to właśnie chodzi? Po to by czuć się dobrze i czuć się dobrze w swoim środowisku.


https://domowy.edu.pl/