Dom i ogród - jakie trendy w aranżacji wnętrz i zieleni przynoszą nowy rok? - Poradnik

W tym roku możemy spodziewać się dużych zmian w kwestii dekoracji, mebli i dodatków Wszystko po to, aby nasz dom i ogród stał się jeszcze bardziej przyjemnym miejscem do życia

Dom i ogród

Trendy wnętrzarskie w 2021 roku!

Nowy rok przynosi wiele nowości w aranżacji wnętrz i ogrodów. W tym roku możemy spodziewać się dużych zmian w kwestii dekoracji, mebli i dodatków. Wszystko po to, aby nasz dom i ogród stał się jeszcze bardziej przyjemnym miejscem do życia. Jakie trendy królują w tym roku i na co warto zwrócić uwagę planując aranżację swojego wnętrza?

Wśród trendów, które będą królować w 2021 roku znajdziemy między innymi powrót do natury. W tym roku postawimy na naturalne materiały, które nadadzą naszemu wnętrzu przytulnego charakteru. Dlatego drewniane meble, jutowe zasłony, bawełniane pościele będą wyjątkowo modne. Kolejnym trendem, który możemy zauważyć w tym roku to minimalizm. Meble, dodatki oraz ozdoby będą prostsze w formie i zdecydowanie mniej błyszczące. Królować będą stonowane kolory, biel, szarość i beż.

Kolejnym ciekawym trendem są rośliny, zwłaszcza te w dużej ilości. Liczy się tutaj nie tylko ilość, ale również różnorodność roślin. Zielone światło dla naszych ogrodów, to przede wszystkim rośliny doniczkowe, wazonowe, ogrodowe oraz indywidualne stworzenie małej aranżacji. Rośliny wprowadzają do wnętrz spokojną atmosferę i są modnym elementem dekoracyjnym już od kilku lat. W 2021 roku będzie to nie tylko możliwość ozdobienia wnętrza, ale również frajda dla każdego początkującego lub doświadczonego ogrodnika.

Metaliczne dodatki w ogrodzie

Metaliczne dodatki w ogrodzie to trend, który można zaobserwować już od kilku lat. Szczególnie modne są meble oraz dekoracje wykonane z miedzi, mosiądzu czy stali nierdzewnej. W tym roku możemy spodziewać się jeszcze większej popularności tych elementów w naszych ogrodach. Ubrania ogrodu w metaliczne akcenty to świetny pomysł, dzięki któremu możemy nadać mu wyjątkowego charakteru. Dodatki metalowe to również elementy wytrzymałe, które świetnie sprawdzą się w polskich warunkach, nie boją się deszczu, łatwo je czyścić, a przez długi czas nie tracą swojego blasku.

Koniec z plastikowymi meblami w ogrodzie

W 2021 roku powinniśmy postawić na bardziej ekologiczne rozwiązania w ogrodzie, zwłaszcza jeśli chodzi o meble. Koniec z plastikowymi meblami, które pochodzą z produkcji masowej, a po kilku latach tracą swoją pierwotną formę i kolor. Coraz więcej osób kupuje meble ogrodowe wykonane z drewna, wikliny, rafii czy też z metalu. Niemniej jednak, w tym roku modny trend związany z ekologią sprawi, że powrócą do łask również meble wielorazowego użytku. W ofercie producentów pojawi się wiele mebli zrobionych z recyklingu, a projektanci zadbają o to, aby były one nie tylko ekologiczne, ale również bardzo estetyczne – abyśmy chętnie do nich wracali i cieszyli się ich używaniem.


https://domowy.edu.pl/