Meble ogrodowe - jak urządzić teren wokół domu? - Poradnik

Jednak, aby uzyskać oczekiwany efekt, należy dobrać odpowiednie meble ogrodowe Wybór musi być przemyślany, zważywszy na wiele czynników, takich jak wielkość ogrodu czy styl, jakim się kierujemy

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe - jak wybrać odpowiedniej wielkości?

Urządzenie pięknej przestrzeni w ogrodzie to marzenie wielu osób. Jednak, aby uzyskać oczekiwany efekt, należy dobrać odpowiednie meble ogrodowe. Wybór musi być przemyślany, zważywszy na wiele czynników, takich jak wielkość ogrodu czy styl, jakim się kierujemy. Warto zacząć od wyboru odpowiedniej wielkości mebli.

Jeśli posiadamy mały ogródek, powinniśmy wybrać niewielkie meble, nie zabierające zbyt dużo miejsca. Design i styl to kwestie drugorzędne. W przypadku dużych ogrodów, możemy pozwolić sobie na większe meble, zwracając uwagę na ich jakość i przede wszystkim, wygodę, bo to, przecież, podstawowy cel mebli ogrodowych.

W przypadku mebli, które kupujemy dla naszego ogrodu, nie powinniśmy kierować się tylko stylem i designerskimi wzorami, ale przede wszystkim ich praktycznością i funkcjonalnością. To meble, których używamy przede wszystkim podczas wiosenno-letniego okresu, dlatego muszą być wybierane z myślą o długim i bezpiecznym użytkowaniu.

Meble ogrodowe - jakie materiały wybrać?

Wybór odpowiednich mebli ogrodowych to jednak nie tylko kwestia ich wielkości, ale przede wszystkim materiału, z którego zostały wykonane. Obecnie na rynku dostępne są meble wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, aluminium, stali czy tworzywa sztuczne. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, musisz wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie.

Meble drewniane to jedne z najpopularniejszych rozwiązań. Drewno, piękne i naturalne, idealnie wpisuje się w każdy krajobraz. Meble z drewna natomiast wymagają działań pielęgnacyjnych. Częste malowanie, olejowanie, impregnacja to obowiązek dla osoby, która wybierze je do swojego ogrodu.

Meble z aluminium to meble z najnowocześniejszych materiałów. Są lekkie i łatwe w utrzymaniu w czystości. W przypadku zanieczyszczeń wystarczy tylko przetrzeć je wilgotną szmatką. Aluminium nie jest podatne na korozję, dzięki czemu meble są odporne na trudne warunki pogodowe.

Meble z rattanu, są bardzo modne. Idealne do ogrodów urządzonych w nowoczesnym stylu. Są to meble lekkie, łatwe w utrzymaniu czystości, a także wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne.

Jakie dodatki sprawdzą się w ogrodzie?

Urządzając przestrzeń wokół swojego domu, warto pamiętać o dodatkach, które doskonale uzupełnią meble ogrodowe. Głównymi elementami dekoracyjnymi są kwiaty - najlepiej takie, które nie wymagają zbyt wiele pracy, jak fiołki czy petunie, które rozkwitają w każdych warunkach.

Co jeszcze można dodać w swoim ogrodzie? Oczko wodne to bardzo ciekawe rozwiązanie, które dodaje ogrodowi uroku i przyjemności. Liczne figury i rzeźby pozwalają natomiast na indywidualną aranżację przestrzeni wokół naszego domu. Hamaki, leżaki oraz parasole to meble, które wraz z meblami ogrodowymi tworzą doskonały zestaw, dla osób, które chcą cieszyć się słonecznymi dniami na świeżym powietrzu.


https://domowy.edu.pl/